Doğum

Yalancı doğum belirtileri nelerdir?

Palavracı Doğum Belirtileri ve Reel Doğum Belirtileri Arasındaki Farklar

Hamilelik döneminin son zamanlarına dürüst anne adaylarında, eski hallerine tarafından böylece fazla değişimler olduğu görülür. Bunlardan bir parça başına de yapılacak olan doğumun reel belirtileridir.

Söz konusu belirtileri göz önünde bulundurarak doğumun oldukça yakın bir gelecekte gerçekleşecek olduğunu düşünebilirsiniz. Yalnız o kadar çok anne adayını bu konu hakkında şüpheye düşüren belirtiler de bulunmuyor değildir. Kısacası belirtilerin gerçek doğuma mı yoksa yalancı doğuma mı ait olduğu konusu anne adaylarını şüpheye düşürebilir, yanıltabilir.

dogum-belirtileri

Bahsettiğimiz bu belirtiler reel doğum yok, yalancı doğum belirtileridir. Tüm gebe kadınlar laf konusu belirtileri gebe oldukları süre baştan başa yaşarlar. Dolayısıyla bu belirtilerin ne aramak olduğu iyi bilinirse, palavracı belirtileri reel olan doğum belirtilerinden ayırabilirsiniz. Peki nedir bu gerçek doğumun habercisi olmayan ve anne adaylarını yanılgıya düşüren belirtiler?

Reel Doğum Belirtileri Palavracı Doğum Belirtileri Sırt ve Bel Bölgesi Ağrıları Karnın Daha Aşağı Bölümünde Oluşan Ağrı Kesintisiz, Uyumlu ve Gittikçe Gelişen Sancılar Kısa Süreli ve Yamalı Sancılar Aralıksız Bebek Hareketleri Kısa Süreli Bebek Hareketleri Kanlı ve Kırmızı Akıntı Kahverengi Sızıntı Gerçek doğum belirtilerinde sırt bölgesinde ve bel bölgesinde şiddetli ağrılar hissedilir. Palavracı doğum belirtisi ise karnın daha alçak bölümünde görülür. İşte bahsetmekte olduğumuz bu ağrı hamile kadınları yanlışa düşüren, hakiki doğum sancısı yaşadıklarını sanmalarına sebep olan bir ağrıdır. Hakiki doğum belirtilerinde yaşanan kasılmalar aralıksız, ahenkli ve gittikçe büyüyen bir biçimde görülür. Palavracı doğum belirtisinde ise böyle değildir. Buradaki kasılmalar kısa süreli, baştan savma ve siz örneğin oturma pozisyonunuzu değiştirdiğinizde geçen biçimdedir. Doğum belirtileri gerçek olduğunda bebeğin hareketleri ayrım edilir şekilde uzun sürelidir ve bebek aralıksız hareket halindedir. Yalancı doğum belirtisinde ise bebeğinizin hareketleri kısa süreli gerçekleşir. Doğum belirtileri gerçek olduğunda yaşanan vajinal sızıntı kanlı ve kırmızı bir biçimde olur. Vajinal akıntınıza dikkat ettiğinizde ve akıntının kahverengine benzer bir renkte olduğunu ayrım ettiğinizde, bunun reel doğum belirtisi olmayabileceğini unutmayın.

Sıradaki Makale :   Doğumun Yaklaştığının 8 Belirtisi!
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı