Bebek

Bebeğin Cinsiyetini Nasıl Belirleyebilirsiniz?

Bebeğin cinsiyetinin seçilmesi taraftarı olan gruplar genetik geçişli ve cinsiyete bağlı hastalıklardan korunmayı korunurken karşı olanlar da tabiat kaidelerine karışmanın doğru olmadığını düşünmektedirler.

X spermleri kız çocuğunu yapan genetik materyali yumurtaya taşır ve daha büyük, güçlü ancak yavaştırlar.
Y spermleri oğlu yapan genetik materyali taşır ve ufak ve cılız ancak daha süratlidirler.

Beden ısı çizelgesi, servikal mukus ölçüyü veya LH idrar kitleri ile yumurtlama zamanının atamayı yapılabilir.

Kız çocuğu için muhtemel yumurtlama gününden 2-4 gün evvel ilişkiye girilmeli, servikal mukusun en bol olduğu yarıyılda ilişkiye girilmemelidir.

Erkek bebek için en uygun ilişki zamanı yumurtlamadan 12 saat evvel cinsel ilişkiye girilmelidir.

Bunun tespiti için servikal mukus ve beden ısı atamayı kullanılabilir. Beden ısınındaki düşüşün olduğu gün veya ertesi gün birliktelik olabilir.

Servikal mukus daha durudan daha beyaza ve kıvamlı olmaya başladığında cinsel birliktelik olmalıdır. Cinsel birleşme yumurtlamaya olası olduğu kadar yakın olmalıdır.


Cinsel diyet vaziyeti de kız veya oğul için değişik olmalıdır. Kız çocuk için kondom kullanılmamalı, adet sonrası cinsel ilişki her gün tanımlanan güne kadar olmalı, sonrasında yumurtlamadan 2-3 gün sonrasına kadar ilişki olmamalı ve ardından kondom kullanılmalıdır.

Erkek bebek için adet sonrasından tanımlanan ilişki gününe kadar cinsel diyet olmalıdır veya yumurtlamadan 4-5 gün evveline kadar cinsel ilişki kondom ile olmalıdır.

Zamanlı ilişkiden evveli ve sonrası tüm birlikteliklerde kondom kullanılmalıdır. Şayet yumurtlamadan 3 veya daha fazla gün evvelinden ilişkiye girerseniz kız bebek olma ihtimali yüksektir.

Yumurtlama zamanına daha yakın yarıyılda ilişki sonrası erkek bebek olma ihtimali daha fazladır.

Kız bebek için erkeğin ilişkiden evvel sıcak banyo yapması uygundur. Erkek bebek için ise hayaların serin yakalanması gerekir.

Sıradaki Makale :   Çocuklarda Obezite Nasıl Anlaşılır?

Sauna, sıcak banyo, scuba dalış yapılmamalıdır. Isıtılmış alanlarda uzun vakit çalışmaktan sakınılmalıdır.

Erkek iç giyimi de cinsiyet tanımlamada değişiklik gösterir. Kız bebek için slip veya sıkı iç çamaşırı giymek tesirli iken, boxer giymek y-spermlerine x-spermlerinden daha fazla bereketli olur.

Kafein alımı da cinsiyet tanımlamada değişiklik göstermektedir. Kız bebek için çiftlerin her ikisinin de uzun vakit kafein kapsayan meşrubatlardan uzak durması gerekirken erkek bebek için erkeğin ilişkiden 30 dakika evvel sert kafeinli kahve içmesi doğru olur.

Stressiz ve rahat olmak size kız bebek getirirken zahmetli ve stresli olanlarda gelecek bebek erkektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı