Aktivite Önerileri

Akülü Araba Nasıl Seçilir?

Bitmek öğrenmeyen kış aylarının ardından konutlara ve anaokuluları tıkılan çocuklarımız, güneşin suratını göstermesiyle kendini sarih alanlara atma tutkusundalar.  Bol güneşli günlerde iş çıkışlarında hayat kaynağımız küçük yavrularımızı alıp parklarda sevinçli bir biçimde oynamalarını izleyebiliriz.❤

Parktaki oyuncaklardan bunalan yumurcaklar seçenek oyuncaklara yönelebilirler. Bisikletler, scooterlar, paten ve kaykaylar onlar için dayanılmaz derecede cümbüşlü oyuncaklardır.

Ama bir tanesi var ki hemen her çocuğun bırakılmaz tutkusu: akümülatörlü çocuk otomobilleri!

İçindekiler

Akümülatörlü Otomobillere Erişmek Artık Güç Değil!Unutmayın, Çocuklar Sizi Misal AlırlarAkülü Vasıta Sürmenin Çocuklarımıza Ne Gibi Bereketleri Olur?Akümülatörlü Araba Kullanımında Yaş Aralığı Kaçtır?Akümülatörlü Arabalar Çocuklarımız İçin Yeterince Güvenli Midir?Akümülatörlü Araba Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Aman Dikkat, Küçük Sürücümüz Yolda Kalmasın!

Akümülatörlü Otomobillere Erişmek Artık Güç Değil!

Çocuklar için üretilen şarjlı arabalar, ilk çıktıkları zaman bütçenizi sallayabilirdi. Akümülatörlü çocuk otomobillerine erişmek, onları bulmak artık güç değil! Çocukluğumuzda iç geçirerek hayalini kurduğumuz akümülatörlü otomobillere günümüzde rahatlıkla sahip olabiliriz. Artık imal koşulları ve teknoloji ile internetten dahi rahatlıkla alabileceğimiz gidişata geldik.

Unutmayın, Çocuklar Sizi Misal Alırlar

Anne ve babalarını büyük bir hayranlıkla izleyen çocuklar onlar gibi giyinmek, davranmak ve konuşmak isterler. Yapılan her tutum onları tesirler. Sizin gibi hoca, aşçı, vinç cerrahı vb. olmak isteyebilirler.

En ehemmiyetlisi anne ve babası gibi araba kullanmak isterler. Onlar da kendi ebatlarına uygun şarjlı arabalar ile bu sürüş tecrübesini elde edebilirler. Çocukların biz erişkinler gibi hareket serbestliğini tatmalarını akümülatörlü çocuk otomobilleri ile sağlayabiliriz.

aukulu-araba

Akümülatörlü Vasıta Sürmenin Çocuklarımıza Ne Gibi Bereketleri Olur?

Reyin, çocuklarımız için yalnızca ‘eğlenme’ anlamına gelmez. Reyin oynamak çocuklarımızın ilerleyen yaşlarında güçlüklere göğüs germelerini sağlayacak, onlara problem çözme ve sosyal kabiliyetleri kazandıracaktır.

Sıradaki Makale :   Oyunlar çocuklara özgüven kazandırıyor

Akümülatörlü arabalar da sevimli yumurcaklarımızda eşsiz kabiliyetleri cümbüşlü ve tehlikesiz bir biçimde geliştirmeye takviyeci olur.

Çocuklarımıza 18 yaşına geldiğinde, elimizdeki büyülü değnek ile değip onlara bağımsızlığı öğretmemiz muhtemel değildir. Bağımsızlıklarını çocukken geliştirmeye başlarlar. Güvenli etraf sağladıktan sonra akümülatörlü taşıtlara binince çocuklarınızın karar verme yetileri büyüyecektir. Yokuş alt inince ne olur? Sağa mı yoksa sola mı dönmelidir? Bu, onun süratlice düşünüp kendi kararlarını vermesini sağlayacaktır.

Yaptığı tercihlerin neticesine dayanacak ve kararlarının artta durmayı öğrenecektir.

Akümülatörlü otomobilleri konut içinde kullanmanın pek imkânı yok. Dolayısıyla bu vaziyet onları sarih havada oynamaya teşvik edecektir. Bol güneş ışığı, pak hava, cıvıldayan kuşlar, börtü haşereyle dolu mekanlar kendilerinden başka canlıları onlara gösterecektir. Şarjlı vasıtalarına sıçrayıp gezintiye çıkan yavrularımız bilgisayar oyunlarının tutsağı olmayacaklardır. Süratle gelişen yavrularımızın makine ve aletlerle vücutlarının nasıl tesirleştiğini bilmeleri gerekir. Bunun için de akümülatörlü arabalar imdada yetişecektir. Motor marifetler çoğaldıkça çocuğumuzun sporda ve sanatta galibiyetli olması sağlanabilir. Belki yavrumuz ileride namlı bir cerrah, sanatının doruğuna bir ressam ve belki de işinde aranan galibiyetli bir mühendis olacaktır. Akümülatörlü taşıtlara aynı mekânda binen çocuklar toplulukta nasıl çalışacaklarını bilecektir. Alanda akümülatörlü otomobillerinde hürce gezen çocuklar, kazaya sebebiyet vermemek için güzergahlarını tanımlarlar.

Böylece birbirlerinin önüne çıkmadan nereye nasıl gideceklerini göz, el ve ayak koordinasyonu ile sağlarlar. İki karakter taşıtlarda ise paylaşmayı ve beklemeyi sabırla bilirler. Biri taşıtı kullanırken ötekiyi ona güvenmeyi bilecek ve dostlar, kardeşler arasındaki güven bağı kuvvetlenecektir.

Akümülatörlü arabalar uzun vakit kullanabileceğiniz bir oyuncak olacaktır. Çocuklara akümülatörlü otomobillerden uygun olanını aldığınızda bunalmadan onunla oynayacaktır. Hele ki bilgisayar oyunlarının her geçen gün kendini aktüelleyip hep yenisini aldırdığını düşünürsek, akümülatörlü otomobilin daha iyi bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz.

Sıradaki Makale :   Puzzle ve Blok Oyunlarının Bebeklerde Zihinsel, Fiziksel ve Duygusal Gelişime Etkisi

Akümülatörlü Araba Kullanımında Yaş Aralığı Kaçtır?

Akümülatörlü arabalar 3 yaş ve üstündeki çocuklar için daha uygun olacaktır, ancak artık üretilen şarjlı otomobillerin bir haylisinde uzaktan kumandaya tesadüfmek muhtemel.

Bu özellik sayesinde yürümeye başlayan bebeklerinize bile, özel güvenlik tedbirleri alarak taşıta binme zevkini tattırabilirsiniz. ❤

Uzaktan kumanda sayesinde anne ve babalar hakimiyetleri elini yakalıyor. Güvenli bir kullanım için bizlere gevşetiyor. Henüz gaz ve direksiyon kontrolüne ulaşamayan yavrularımız da coşkulu sürüş neşesinin tadına varacaktır.

storm akülü araba

İşte kumanda ile hakimiyet edilebilen çok hesaplı bir akümülatörlü araba teklifi: baby toys Storm!

 

uzaktan kumandalı akülü araba

Akümülatörlü Arabalar Çocuklarımız İçin Yeterince Güvenli Midir?

Oyuncak tercihi her açıdan güçtür. Çocuğuma verim sağlar mı? Ne kadar zamanda oynayacak? Oyuncağından ivedi bunalır mı? Ve en ehemmiyetlisi ona hasar verir mi? Başka Bir Deyişle onun için tehlikesiz olup olmaması bize kaygı verir.

Reelinde çocuklar için akümülatörlü arabalar bindikleri kaykay, bisiklet ve paten gibi oyuncaklara oranla daha emindir. Çocuklar bisiklet, paten, kaykay ve scooter gibi oyuncaklara binip yüksek süratlerde çarpışmalara maruz kalabilecekken akümülatörlü otomobillerde bu stil kazalara pek tesadüfülmez. Ayrıca ufaklarımızın ağzına atacakları küçük parçaları da yoktur. Böylece boğulma riski yaşamazlar.

Tehlikeler ve riskler her oyuncakta olabileceği gibi şarjlı otomobillerde de bulunmaktadır. En büyük tehlike kullanılan alandan kaynaklanacaktır. Su kenarlarından, engebeli yollardan ve trafiğe sarih mekanlar gibi alanlardan uzak meblağsak meseleyi en aza indirgeyebiliriz.

Emniyet kemerlerini bağlamak da alınan ehemmiyetli ihtiyatlar arasında yer alacaktır. Akümülatörlü vasıtaların düşük süratte olanları için emniyet kemerleri afaki gibi görülebilir, fakat aşırıdan ihtiyat göz çıkarmaz. Kask kullanılarak ek bir güvenlik özelliği katabiliriz.

Çocuğunun başında duran dikkatli ve duyarlı bir ebeveyn, onun akümülatörlü otomobillerle harikulade yolculuğunu gönül rahatlığı ile izleyecektir.

Sıradaki Makale :   ebebek Oyun Rehberi

uzaktan-kumandali-akulu-araba

Akümülatörlü Araba Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuklar tarafından rağbet gören akümülatörlü çocuk otomobilleri oyuncak üreticilerinin dikkatini sürüklemiş ve geniş bir mahsul yelpazesi geliştirmesine yol açmıştır.

Çiftlik traktörleri, jipler, üstü sarih spor arabalar, motosikletler ve hatta trenler dahi mevcuttur. Çocuğunuzun alakasına göre taşıtı seçerek sürüşü onun için daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Akümülatörlü otomobillerde en ehemmiyetli farklardan biri de vasıtanın ebadıdır. Yürümeye henüz başlamış bebeğimiz de, 13-14 yaşlarındaki çocuklarımız da sürüş tecrübeyi yaşamak isterler.

baby toys akülü araba

Küçüklerde uzaktan kumandalı cinsler seçim edilmeliyken büyük çocuklarımız için de kilo taşıma kapasiteleri dikkate alınmalıdır.

baby toys bir ebebek markası, dolayısıyla hem nitelikli hem de çok hesaplı! baby toys Off Road ve baby toys Storm da muhteşem akümülatörlü araba seçenekleri…

Vasıta seçerken akümülatörlü araba maliyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü çocuğumuz 5 yaşındaysa ve oyuncağı birkaç sene daha kullanabilecekse en büyük boydaki akümülatörlü otomobili seçim etmemiz yerinde olacaktır.

Aman Dikkat, Küçük Sürücümüz Yolda Kalmasın!

Saçları esintide savrularak giden sevinci yerinde havalı yavrumuzun şarjı biten bir akümülatörlü otomobille forsunu söndürmek onun için pek üzücü olabilir. Çocuğumuzun karizmasını sallamak istemeyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı